Co robić z pieniędzmi?

 

Nie ten bogaty, który dużo zarabia, lecz

ten, kto swój majątek chroni i

 umiejętnie go pomnaża.

 Życzliwy Sygnalista

 

Coraz częściej stajemy przed pytaniem: co robić z gotówką? Jak ulokować oszczędności? Jak bezpiecznie i racjonalnie lokować nadwyżki finansowe, aby zbudować kapitał niezbędny do realizacji naszych planów życiowych?

W drodze do milionów

W dzisiejszych – skomplikowanych i niebezpiecznych – czasach optymalne lokowanie pieniędzy jest trudniejsze i bardziej ryzykowne niż kiedykolwiek wcześniej. Od ludzi chcących dojść do bogactwa, zwłaszcza tych, którzy pragną budować fortunę od zera, wymaga jest nie tylko znajomości mechanizmów finansowych i podatkowych, nie tylko znaczna wiedza ekonomiczna, ale dodatkowo rozeznania w polityce monetarnej prowadzonej nierzadko w sposób mający z zasadami gospodarczymi i sztuką inwestowania coraz mniej wspólnego.

Z tego właśnie powodu postanowiliśmy założyć Asbiro Investors Ltd., instytucję składającą się z przedstawicieli biznesu, inwestorów, aniołów, mentorów, doświadczonych, a nawet wybitnych  praktyków – zarówno międzynarodowych, jak i krajowych – którzy z racji swego doświadczenia są w stanie przyczynić się do pomnożenia i roztropnego wykorzystania naszych zasobów. Będziemy się spotykać kilka razy do roku w różnych częściach Europy i świata, aby wysłuchać wykładów na tematy gospodarcze, wymienić doświadczenia inwestycyjne, omówić interesujące lektury, a zwłaszcza skorzystać z realnych okazji do korzystnego ulokowania własnej kasy, czy znalezienia źródeł finansowania własnych pomysłów.

Mądrzy ludzie mówią, że kapitał nie lubi rozgłosu, kocha ciszę i dyskrecję. I to jest zasadniczy powód dla którego umiędzynarodowiliśmy temat inwestycji. Są też inne powody: rosnące podatki i grzywny, opresyjność fiskusa, nadmiar regulacji i przepisów, polityczne interwencje i manipulacje dokonywane na żywym organizmie gospodarczym, odchodzenie od gotówki etc. – wszystko to sprawia, że kwestia ochrony własnych zasobów kapitałowych staje się niekiedy ważniejsza niż sposób jego wytwarzania.

Uświadomił nam to, kilka lat temu podczas swej wizyty w Polsce, Doug Casey, wybitny specjalista ds. inwestowania w trudnych czasach, znakomity finansista z Wall Street, ekonomista, filozof a ostatnio także pisarzem sensacyjnych powieści z kluczem inwestycyjnym (www.internationalman.com). Swe oryginalne mądrości i doświadczenia zawarł Doug Casey na stronach kultowej książki p.t. Inwestowanie w trudnych czasach.

Dla przypomnienia: warunkiem egzystencji bezpiecznej, dostatniej i życia spełnionego od strony materialnej jest dywersyfikacja zasobów, nie tylko pod kątem narzędzi inwestycyjnych, czy stopnia ryzyka finansowego, lecz także, a może nawet „przede wszystkim” ze względu na lokalizację geograficzną i polityczną. Casey radzi, aby w życiu mieć przynajmniej cztery adresy (4xL):

 

 

 

  1. Jeden, w kraju, w którym jesteśmy formalnie zameldowani (np. Polska);
  2. Drugi, w kraju, w którym lubimy żyć, bo jest nam w nim przyjemnie (np. Tajlandia, Wietnam, Hiszpania);
  3. Trzeci, tam gdzie prowadzimy własny biznes (np. USA, Estonia, Słowacja., UK);
  4. Wreszcie Czwarty, w kraju, w którym trzymamy swoje pieniądze, zasoby, bogactwo (np. Singapur, Panama, Belize).

 

Wielu absolwentów, sympatyków, mentorów i wykładowców z grona ASBIRO Investors Ltd. żyje już w ten sposób od dawna. Spotykacie ich na naszych warsztatach, wykładach, seminariach i innych imprezach integracyjnych. Kolejne okazje nadarzą się wkrótce:

– 19 stycznia 2019 w Warszawie,

– 15 – 17 lutego w Manchester, UK.

Więcej na ten temat:

FB profil: Asbiro Investors Ltd.

WWW: Warszawa.asbiroinvestors.com.

 

Nie zaczęliście jeszcze strzec swego majątku przed lepkimi łapami polityków, fiskusa, czy innych przedstawicieli opresji państwa? Przyjedźcie i posłuchajcie, jak zająć się  swoimi pieniędzmi, ich pomnażaniem i chronieniem. Jak już wspomniałem, czasy są trudne, niepewne, a dynamika zmian coraz mniej przewidywalna. Nie dość, że banki centralne i fiskus dają nam sprzeczne sygnały i utrudniają życie, to na dodatek czyhają na każdy nasz błąd czy zaniedbanie, żeby przeprowadzić swoje ulubione działanie, czyli konfiskatę. Skutki braku ostrożności mogą być dotkliwe, o czym przekonują się ci, którzy zdali się na media, czy uwierzyli zapewnieniom polityków. Aby tego błędu nie powielać, przyjdźcie, posłuchajcie, pogadamy! Zapraszamy!

Asbiro Investors Ltd.

Klub Warszawa